Droszewo Cup Komunikat końcowy z turnieju

W dniach 23 – 24 08 2014 rozegrany został VIII Wojewódzki Turniej PN LZS „Droszewo Dadaj CUP 2014” w kategorii Open. Tradycyjnie Dopisali organizatorzy – LZS Celta Droszewo (z Cezarym Falkowskim na czele), OSP Droszewo (Przemysław Mazgoła) i Sołectwo Droszewo. Na specjalne podziękowania zasługują: Cezary Falkowski, Patryk Falkowski, Kamil Pich, Katarzyna Tomulewicz, Bartłomiej Zieliński, Aleksandra Pich, Milena Grabowska, Beata Tur, Weronika Chamyga, Mieczysław Nowakowski i Tomasz Mrozewicz, dzięki ich pracy turniej został przygotowany i przeprowadzony zgodnie z zasadami i rywalizuje poziomem organizacji z turniejem w Raszągu. Tradycyjnie, nie zawiedli sponsorzy – Gmina Biskupiec, Zakłady Mięsne „Warmia” i Ubezpieczenia – Rozalia Kowalewska. Dzięki ich wkładowi zawody miały swój poziom a nagrody jakość – dziękujemy.
Na starcie stanęło 21 drużyn z powiatów bartoszyckiego, szczycieńskiego i olsztyńskiego, podzielonych na 4 grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Najlepsze 2 drużyny uzyskiwały awans do ćwierćfinałów, rozgrywanych systemem pucharowym. Ze względu na dużą ilość meczy, jak również przepisy bezpieczeństwa, turniej mógł być rozegrany w ciągu 2 dni (łączny czas gry zawodnika nie powinien przekraczać 90 minut w ciągu dnia, w sporadycznych przypadkach może dojść do 120 minut).
Rozegrano 57 meczy, w których strzelono 213 bramek, średnio, po 3,74 bramki na mecz.
Przebieg rozgrywek ilustruje załączony aneks.
W niedzielę, po godzinie 13.00 nastąpiła chwila podsumowania turnieju. Swoją obecnością uświetnili ten moment Kamil Kozłowski – Wiceburmistrz Biskupca i Anna Domin – Przewodnicząca Rady M-G Z LZS w Biskupcu. Oni też w krótkich słowach podziękowali zawodnikom za sportową postawę oraz zaangażowanie a że obie te osoby są znane i lubiane w świecie sportowy Gminy Biskupiec – było miło i radośnie.
Puchar Burmistrza Biskupca trafił w godne ręce drużyny Budżetówki.
Król Strzelców – Paweł Domański (Start Stryjewo) – 22 bramki
Najskuteczniejszy Bramkarz – Paweł Rozum (Budżetówka) – 3 wpuszczone bramki
Najwszechstronniejszy Zawodnik – Bartłomiej Nowakowski (Świt Węgoj)
Ostateczna kolejność w kategorii OPEN w Turnieju „Droszewo Dadaj CUP 2014”
1. LZS Budżetówka
2. LZS Świt Węgoj
3. LZS Relaks Stanclewo
4. LZS Start Stryjewo
5. Troszkowo Bisztynek
6. LZS Rasząg 2
7. LZS Rasząg 1
8. LZS Błękitni Borki Wielkie
Turniej spełnił wszystkie oczekiwane cele, przede wszystkim nastąpiła dalsza integracja środowisk sportowych oraz wymiana doświadczeń.
Równocześnie rozgrywany był turniej w kategorii OLDBOY z udziałem 4 drużyn ale o tym, w osobnym komunikacie.
Zdjęcia z Turnieju znaleźć można na stronie:

ihttps://www.facebook.com/bfs.biskupiec
Dariusz Marchlewski